אטרקציות בסביבה

חווית הרוכבים – אתר הבית של החברה ממוקם בבית אורן, בלב ליבו של הכרמל הפסטורלי, ומהווה מתחם תיירות עצום, מופלא ויחיד במינו בארצנו, המנתק אותך מתלאות היום יום וסוחף אותך לעולם שכולו פנטזיות חלום ודמיון.
באתר יגשים כל אחד מכם את פסגת חלומותיו בתחום הנופש, האתגר, האירועים ואנינות הטעם.
בתיאום טלפוני מראש 04-8248474 –
רכיבה על סוסים, טיולי תומקאר, טיולי ג´יפים ועוד. פרטים נוספים באתר חווית הרוכבים.

חיפה והסביבה – הגנים הבהאיים, מוזיאונים, רכבל, גן חיות, הצגות, המושבה הגרמנית, מקומות בילוי בשפע ועוד… פרטים נוספים ניתן לקבל באתר חיפה.

טיולים בחיק הטבע – חניוני מנוחה, שהיה, מצפורים – נחל מערות, חי-בר כרמל, שמורת דור הבונים ועוד…. מידע נוסף ניתן לקבל באתר של "עמותת התיירות כרמלים".

מתחם ספא פרטי – המאפשר ליהנות מפרטיות, ללא משתתפים אחרים, במקום ניתן ליהנות מבריכת ג´קוזי בטבע, סאונה פינית יבשה, חמאם טורקי ואמבט שמנים מפנק וממגוון טיפולים. מחירים מיוחדים לאורחי האירוח הכפרי– יש לתאם את הבילוי מראש.
לפרטים נוספים -ספא בצפון – ספא בית אורן .

מועדון צניחה חופשית פרדייב
בחוף הבונים ממוקם באחד הנופים היפים בעולם. בואו לעשות צניחת היכרות (טנדם) מגובה של 12,000 רגל ותזכו לאחת החוויות המלהיבות, מרגשות ובלתי נשכחות שחוויתם.

מבחר שבילים ואתרים – מאתר רשות הטבע והגנים
חי-בר כרמל: שמורת טבע לגידול בעלי חיים בסכנת הכחדה או שנכחדו מן האזור, ולהשבתם לטבע. בחי-בר מגדלים גרעיני רבייה של היחמור הפרסי ואייל הכרמל, נשרים ועופות דורסים. המקום פתוח למבקרים בשבת ובחג (בתשלום) ולקבוצות גם במועדים אחרים בתיאום מראש.
חורשת הארבעים: שביל מעגלי באורך 1.5 ק"מ. בדרך יש עצי אלון קשישים ותצפיות על מפרץ חיפה.
נחל כלח ("שוויצריה הקטנה(": שביל מעגלי באורך כ-3 ק"מ בנופי חורש ומצוקים. השביל עובר ליד צניר גדול, אחד מסמלי הכרמל. באזור זה שוחררו לטבע פרטים של יחמור פרסי.
רכס אצבע ומערת אצבע: שביל מעגלי באורך כ-3 ק"מ בנופי חורש, עם תצפית מרהיבה על מישור חוף הכרמל וביקור במערת אצבע. חלק מהשביל חופף לתוואי שביל ישראל.
נחל ספונים ומצוק מגדים: שביל באורך כ-4 ק"מ העובר במערה גדולה, בנופי חורש נמוך ובתצפית מראש מצוק מגדים על מישור חוף הכרמל. בדרך יש מדרון תלול למדי, אך קצר.
מנזר קרן הכרמל (מוחרקה): ביקור במנזר הכרמליתי שלפי המסורת בו הוכיח אליהו הנביא לעם שהוא הוא נביא אמת, לא נביאי הבעל. מגג המנזר יש תצפית מרהיבה על עמקי הצפון, על נחל קישון, על רמת מנשה ועל הרי הגליל. הכניסה בתשלום סמלי.
מחורבת כרך לקרן הכרמל: שביל לא מעגלי באורך כ-3 ק"מ. השביל עובר באתר של שרידי יישוב מהתקופה הביזנטית, ממשיך בחורש מפותח ומסתיים במנזר קרן הכרמל (מוחרקה)
• שמורת טבע נחל מערות: הוכרזה בשנת 2012 אתר מורשת עולמית ברשימת אונסק"ו. בשמורה מערות של האדם הקדמון ובהן המחשות של אורח חייו. במערת הנחל יש חיזיון אור-קולי. הכניסה בתשלום.
נחל יגור: שביל לא מעגלי באורך 5 ק"מ מעוספיא לקיבוץ יגור, למיטיבי לכת. בדרך יש סדרה של מפלי סלע (במפלים הגבוהים הותקנו ידיות אחיזה).
נחל נשר: שביל לא מעגלי באורך כ-2.5 ק"מ בחורש מפותח. השביל מסתיים בדרך נוף כרמל.
נחל נדר ונחל גלים: שביל מעגלי באורך 8 ק"מ, למיטיבי לכת. יורדים בנחל נדר ומבקרים בעין קדם, עולים בנחל גלים ומסיימים ליד נקודת המוצא בחניון טללים, ליד אוניברסיטת חיפה (החניה בשבת בתשלום).
מנחל אלון לחניון האגם: שביל לא מעגלי באורך כ-5 ק"מ. יורדים בחורש לבקעת אלון ובה סלעי טוף, נכנסים לנחל אורן, עוברים בעין אלון ומסיימים בחניון האגם.
נחל אורן: שביל לא מעגלי באורך 6 ק"מ. מתחילים במחצבות קדומים, יורדים לאורך שולי נחל אורן דרך הצנירים בסלע עד ערוץ הנחל, ומסיימים בחניון פתחת נחל אורן.
האנדרטה לנספים באסון השרפה בכרמל: אנדרטה מרשימה מדרום לכביש העולה לבית אורן (כביש 721) לזכר 44 הנספים בשרפה שפרצה בכרמל בשנת 2010. מהאנדרטה יורד שביל מסומן לחוות משמר הכרמל (ח'ירבת שלאלה) ולנחל אורן.
לפרטים נוספים היכנסו לאתר רשות הטבע והגנים.